Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?
21. Pro. 2014, 19:18:36

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Vijesti
Molimo nove članove da čitaju i pridržavaju se
PRAVILA FORUMA
kako bi isti ostao pregledan.

Zahvaljujemo,
AiM Tim

New man in town

P.pw - Shorten urls and earn money!
Izmjeni temu

Statistika
Ukupno Postova: 244605
Ukupno Tema: 4873
Online danas: 18
Online ikada: 7506587
(05. Lis. 2006, 19:00:37 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu. « natrag naprijed »
 Str: 1 [2] 3 4 5 Dolje Ispis
Autor Tema: Crvenkasta mokraća??  (Posjeta: 15702 )
zlocka
Dobra vila foruma
Guardian Angel

Spol: Ženski
Starost : 29
ljubimaca: 9

NATURAhay - prirodno je ipak prirodno...

« Odgovor #15 : 12. Ruj. 2006, 19:13:52 »

brusnica je odlična za rješavanje problema s mokraćnim sustavom
kad imaš nešto takvu, čaj ili tablete su spas
imaš i ledeni čaj koji smo pili na kompiću od brusnice (i u 1,5L od brusnice i šipka)
ja jedem sušene, slične su grožđicama al su svijetlo crvene
Evidentirano

dajem svojim kunićima salatu, da, i to mokru salatu. nikada nemaju proljev. mokro povrće ne izaziva proljev niti išta drugo...
Jules
Dobra vila foruma
Kompić ovisnik o forumu

Starost : 28
ljubimaca: 3

« Odgovor #16 : 20. Ruj. 2006, 17:52:01 »

Bubi i nakon 10 dana piški smećkasto. I dalje se normalno ponaša, sve je veći i veći, danas sam ih vagala - Bubi ima ravno 700g, a Nanić i dalje 920, 930g. Ono domaće sijeno nisu uopće dobili ovih 10 dana, pa ne kužim u čemu je stvar. Danas sam im opet dala čaj od brusnice. Dakle, jedu svoju hranu, sijeno (iz dućana), jabuke iz našeg dvorišta, krastavce, paradajz, salatu... Čak im ni mrkvu nisam davala par dana u nadi da će se boja mokraće promjenit. Nemoguće da se željezo tako dugo zadržava u organizmu ili...???
Evidentirano
marta
Suspendirani korisnik
Griffin
*

Starost : 35
ljubimaca: 2

« Odgovor #17 : 20. Ruj. 2006, 19:42:07 »

Nemoguće da se željezo tako dugo zadržava u organizmu ili...???
Kod čovjeka ne, ali tko zna kakav je metabolizam zamorčića. A jel ti to pogledaš čim se popiški ili kad već odstoji? Daj fotkaj kad je friško da pokušamo odgonetnuti. Važna je i podloga: možda sama podloga oksidira pa izgleda kao da je tamno.
Evidentirano
Jules
Dobra vila foruma
Kompić ovisnik o forumu

« Odgovor #18 : 20. Ruj. 2006, 21:16:02 »

A jel ti to pogledaš čim se popiški ili kad već odstoji? Daj fotkaj kad je friško da pokušamo odgonetnuti. Važna je i podloga: možda sama podloga oksidira pa izgleda kao da je tamno.

Ne odmah, jer ga ne vidim kad stalno juriša po novom playground-u. Nekih par trenutaka poslije, al još je lokvica (ponekad nađem samo mrlje pa onda to ribam), i kad obrišem s maramicom baš se vidi ta smećkasta boja. Budem fotkala na maramici jer se ne vidi na parketu.
Evidentirano
Jules
Dobra vila foruma
Kompić ovisnik o forumu

« Odgovor #19 : 20. Ruj. 2006, 21:28:43 »

Evo fotkice, baš se popiškio!

Evidentirano
mara
Administrator
Pathfinder

« Odgovor #20 : 21. Ruj. 2006, 10:17:11 »

hmm..  meni se ovo ne čini tako jako tamno.. i benđiju nekad zna bit slična boja piljevine kad mokraća odstoji.. 
Evidentirano
Jules
Dobra vila foruma
Kompić ovisnik o forumu

« Odgovor #21 : 21. Ruj. 2006, 19:35:58 »

Ovo na slici je sekundu nakon što se popiškio. Sve u svemu, moralo bi biti prozirno, ovo definitivno nije normalno.
Evidentirano
NeeX
Dobra vila foruma
Guardian Angel

Starost : 32
ljubimaca: 10

Redovito vaganje je bitno

« Odgovor #22 : 10. Sij. 2007, 08:47:26 »

I kako se to resilo?
Evidentirano

Jules
Dobra vila foruma
Kompić ovisnik o forumu

« Odgovor #23 : 10. Sij. 2007, 15:42:04 »

I kako se to resilo?

Nikako... Ponekad je bjelkasta, ponekad crvena. Npr. danas je crvena. Kod Bubija isto tako. Tako bude dan-dva, onda nekoliko dana bude normalna boja, pa opet tamno crvena. Danas čak nisu dobili crvenu papriku, nego samo peršin, mrkvu, crveni radič i jabuku. Sinoć su dobili malo banane. U biti, kad dobiju neko lisnato povrće, npr. zelenu salatu onda je mokraća super, onako prozirna. Valjda sve ispiške i pročiste organizam.
Ma ne znam... Normalni su, puno jedu, popcornaju (čak i "stari" Nano ), pričaju... osim što već duže vrijeme ne piju baš vodu. Nanić tu i tamo, Bubi uopće više ne pije vodu. Ali papaju puuuno povrća, pa se ne brinem. Povrće smanjim samo kad im stavim vitamine u vodu.
Evidentirano
NeeX
Dobra vila foruma
Guardian Angel

« Odgovor #24 : 10. Sij. 2007, 15:49:31 »

Nikako... Ponekad je bjelkasta, ponekad crvena. Npr. danas je crvena. Kod Bubija isto tako. Tako bude dan-dva, onda nekoliko dana bude normalna boja, pa opet tamno crvena. Danas čak nisu dobili crvenu papriku, nego samo peršin, mrkvu, crveni radič i jabuku. Sinoć su dobili malo banane. U biti, kad dobiju neko lisnato povrće, npr. zelenu salatu onda je mokraća super, onako prozirna. Valjda sve ispiške i pročiste organizam.
Ma ne znam... Normalni su, puno jedu, popcornaju (čak i "stari" Nano ), pričaju... osim što već duže vrijeme ne piju baš vodu. Nanić tu i tamo, Bubi uopće više ne pije vodu. Ali papaju puuuno povrća, pa se ne brinem. Povrće smanjim samo kad im stavim vitamine u vodu.

Sad gledam fotke.
Je li to bude samo mokraca ili je bilo i kakaca pa si ih maknula?
: 10. Sij. 2007, 16:46:20
I jos mi reci - je l ta boja vuce u braon ili u crveno?
Tesko je preko fotki.
Evidentirano

Jules
Dobra vila foruma
Kompić ovisnik o forumu

« Odgovor #25 : 10. Sij. 2007, 16:07:47 »

Ovo na slici je od Bubija, ali on se popiškio na pod, a ja sam pobrisala maramicom da vidite jer se na parketu ne bi kužilo. Boja ovisi, npr. danas je tamno, tamno crvena, ko neka brončana boja. Kakači su normalni, njih fala bogu nikad ne fali!
Budem pofotkala ako se popiške na pod, sad su na svjetlijoj podlozi pa se vidi.
Evidentirano
NeeX
Dobra vila foruma
Guardian Angel

« Odgovor #26 : 10. Sij. 2007, 16:23:03 »

Zbog ovoga pitam  

Fotkano mobom (naravno  ) pa izgleda tri nijanse tamnije nego sto jeste. Muski kavez - naravno.
Evidentirano

Jules
Dobra vila foruma
Kompić ovisnik o forumu

« Odgovor #27 : 10. Sij. 2007, 16:29:42 »

Točno to!!! Ali kod mene je i u realnosti tako tamno... Znači, i kod tebe ista stvar? Ok, sad možemo počet s eliminacijom! Šta su danas jeli? I od povrća, voća, suhe hrane. Nanić i Bubi su jeli Prestige, mrkvu, crveni radič, peršin, jabuku... hm... to je valjda to... Sijeno of kors, ali to se nit ne računa. Aha, sad će dobit i korabice (u biti ne znam jel to korabica, ono bijelo kaj se dobije u mixu za juhu? )
Evidentirano
NeeX
Dobra vila foruma
Guardian Angel

« Odgovor #28 : 10. Sij. 2007, 16:32:39 »

Onaj dan kad sam to videla prvi put sam se uspanicarila  .
Sada kuzim da je to (procesom eliminacije i sistemom vise misljenja) oksidirana mokraca - takle neki tvari (budem izgooglala ako se moze) daju te tamnije nijanse morkraci, a ja najvise sumnjam na persin, jer se obojica dave u tome.
Jednu noc i jutro su bili na "suhoj" dijeti - i nije bilo nicega, ni fleka ni nis - samo dva jako gladna i uvredjena zamorca.
E, ja sad imam bolje pitanje - Zasto onda kod cura nije tako - kad su im jelovnici isti?
Evidentirano

maja001
Dobra vila foruma
Njofra

Starost : 29
ljubimaca: 2 prasice

« Odgovor #29 : 10. Sij. 2007, 20:44:49 »

NeeX, meni ono lici na oksidisanu mokracu. Najbolje ces proveriti ako drzis prasce van kaveza na necem belom i posmatras ih dok ne piske. Sveza mokraca treba da bude bezbojna ili belicasta (sem ako nisu jeli cveklu) a svaka mokraca stajanjem okisduje i tamni. Dakle, normalno je da posle stajanja svaka mokraca izgleda braon ili ridje.

Nije normalno da sveza mokraca bude crvenkasta ako prase nije jelo pomenutu hranu koja boji.

Jules, ako neko od tvojih piski crvenkasto vez duze vreme ja bih to prekontrolisala kod veterinara. Zasto cekati da se stvari iskomplikuju. Veterinar ce vrlo lako proveriti da li je u pitanju krv ili boja iz hrane. Ako nista drugo, prestace da te boli glava oko toga. Uzmi uzorak urina u steilnu flasicu ili prepusti veterinaru da to on uradi.

Ako je stvarno krv, mogucnosti su: urinarna infekcija (sto je jos najbolja varijanta), pesak ili ne daj boze kamen u mehuru. Urino analiza ce pokazati da li su prisutne bakterije u urinu, ako jesu- to se da srediti antibioticima. Ako se ne nadju bakterije, sledeci korak je snimanje da se proveri da eventualno ne postoji kamen.

U svakom slucaju, ono sto mnogo pomaze jeste davanje vecih kolicina tecnosti. Ja Mini od kad ima urinarnih problema dajem oko 80 ml tecnosti na dan na spric bez ikakvih problema (posto se video sporo ucitava, gledajte ga na reply):

http://s9.photobucket.com/albums/a53/hedona/?action=view¤t=pijecaj.flv

Pocela sam strogo da vodim racuna o njenoj ishrani, jako sam smanjila kolutice  i vagam sve sto jedu i racunam preko ovog kalkulatora odnos Ca: P: http://www.guinealynx.info/calculator.xls

Ono sto sam do sad otkrila da Mini najvise pomaze jeste caj hocu-necu ili rusomaca. Ne znam kako se biljka zove kod vas, latinsko ime je Capsella Bursa Pastoris: http://www.ann.com.au/herbs/Monographs/capsella.htm

Suvisno je reci da caj obozavaju!

« Zadnja izmjena: 10. Sij. 2007, 21:18:20 maja001 » Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 5 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Zeko i prijatelji portal | Powered by SMF 1.1.13. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Epsilon / TinyPortal v0.9.8 © Bloc